Eerste semester 2018

Vanuit Guatemala kregen we een overzicht van het eerste semester van 2018.

DANK AAN RAF BAUWENS, MARLEEN RENDERS EN JULLIE DIE ONS STEUNEN .

Ons werk in het eerste semester van 2018 spits zich toe op het bijdragen in de vermindering van het analfabetisme, toegang geven tot onderwijs en opleiding in geweldpreventie voor vrouwen en jongeren die zijn uitgesloten van het officiële systeem.
In vele delen in de wereld zijn er die niet kunnen lezen en schrijven en geen toegang hebben tot formeel onderwijs . Voor vele kinderen en jongeren is dit
in het nadeel om in deze situatie te leven, omdat het hen niet in staat stelt om te evolueren en hen alle kansen ontneemt voor menselijke ontwikkeling.
In ons land, Guatemala, zorgt analfabetisme en niet-onderwijs  voor discriminatie en vernedering van deze mensen, veelal arme vrouwen en jongeren, die in ongelijkheid en sociale, economische en culturele ongelijkheid terechtkomen,  zij vertegenwoordigen een hoog risico en kwetsbaarheid in de meest verarmde gemeenschappen.
In dit jaar  2018 zijn vrouwen uit
6 landelijke gemeenschappen en kolonies in de gemeenten Mixco, Chinautla en zone 18 van de hoofdstad samengekomen.
Alle gemeenschappelijke kenmerken worstelen met  tekort aan scholen, slechte gezondheid, openbaar vervoer problemen, onzekerheid en armoede.
Zij excelleren de inspanningen en offers van de meerderheid van de bevolking die onvermoeibaar werken om vooruit te komen overleven van dag tot dag.
Wij bezoeken de gemeenschappen, helpen hen in hun strijd, pijn en hoop om hieruit te geraken. Wij danken voor de hulp.


School ” El Milagro ” op donderdag.

De beleving van het leven van volwassen vrouwen is vermengd met de glimlach van tieners op de weg.
Wij herhalen dat in het dagelijkse leven we deze voldoening enkel kunnen bereiken met de nodige inspanning van hun en uw hulp.


” Canton La Primavera ” hoofdplaats van Chinautla

Toegang tot onderwijs voor jongens en meisjes is een universeel recht, daarom mag geen enkel kind analfabeet zijn als het van schoolgaande leeftijd is.
In Canton La Primavera Chinautla zijn meisjes uitgesloten van het nationale onderwijssysteem om verschillende redenen, deelnemen aan onze groepen alfabetisatielees,  helpt hen in hun motorische ontwikkeling, in hun  intellectuele capaciteiten en het versterken van hun identiteit en eigenwaarde.
Ze leren bij ons  lezen, maar worden daardoor ook gerespecteerd in hun jeugd, stimuleren het spel dat afwezig is in hun leven, dit alles samengesteld  door onze didactische manier van lesgeven en leren lezen en delen.
Ongelijkheid tussen vrouwen en mannen komt duidelijk tot uiting in de toegang tot onderwijs. Vanaf de kindertijd gaan de jongens gemakkelijker naar school omdat het hen nadien op het werk zal helpen.
De meisjes zijn bestemd om huishoudelijke taken uit te voeren, om aandacht te schenken aan jonge kinderen, dochters, echtgenoot, vader … en daarom vind men het niet nodig om te studeren.

La Primavera, Guatemala


In het dorp El Durazno in de gemeente Chinautla wordt stap voor stap de kloof geopend voor vrouwen en mannen om hun opleiding voort te zetten, persoonlijke ontwikkeling en toegang tot nieuwe banen te realiseren, licht en hoop te brengen voor de gemeenschap, te leren dat leeftijd geen beperking is doorgaan met zoeken en bouwen van een ander leven waar liefde voor een waardig en rechtvaardig leven mogelijk is …
DE GEMEENSCHAP IN DURAZNO ZEGT : PRESENT !


Jongeren en volwassenen oefenen het recht op onderwijs uit en verwerpen geweld tegen vrouwen en jongeren.
In onze schoolgemeenschap, ”  Educación Popular para Adultos ” leren we om in vrede en gelijkheid te leven. Leren we om te dromen, te strijden, gelukkig te zijn en hiervoor de nodige inspanningen te doen….  ¡ WIJ ZIJN ER VOOR ALLES!


Santa Cruz Chinautla

VROUWENSTRIJDERS … Het maakt ze niet uit als ze op straat moeten studeren … Daar vechten ze hard, ze zijn de schaamte van studeren op hun leeftijd kwijt, omdat ze hebben ontdekt dat ze BELANGRIJKE VROUWEN ZIJN EN DAT ZE HET RECHT HEBBEN TE STUDEREN. Met grote vreugde leren ze elke vrijdag! HET IS LICHT EN HOOP!


Cruz Blanca Chinautla

Geloof en hoop van vrouwen die de dagelijkse strijd  via ambachten aangaan met hun handen. Dit met de inspiratie van hun voorouders. Gekke vrouwen die een pas vooruitgezet hebben met brieven en woorden. Niets is onmogelijk. Stap voor stap, vooruitgaan.


Solidariteit is een oefening in het dagelijks leven.

Hier zoals altijd Marleen en  Romeo het voertuig laden (voertuig is ondersteuning Miva-Zwitserland) .
met producten gedoneerd door leerlingen van onze school, als teamwerk voor de slachtoffers van de uitbarsting van de Fuego vulkaan op 5 juni.
In de fakkeltocht mars voor inwoners van Chinautla,
voor de slachtoffers van de uitbarsting van de vulkaan in La Ponderosa, La Primavera y San Antonio.  Guatemala, juli 2.018

ASOCIACION DE EDUCACION POPULAR PARA ADULTOS
ARE WA MAJBALRE GUATEMALA C.A.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.